Dětská jóga I. (3 - 6 let)

Cvičení pro holky i pro kluky

Cvičení jógy s dětmi je zábava. Využíváme dětské přirozené hravosti a jednotlivé cviky ukrýváme do pohádek, příběhů, básniček a písniček. Děti se pravidelným cvičením naučí lépe vnímat a ovládat svoje tělo, stejně tak i psychiku. Děti, které cvičí jógu, umí lépe zvládat stresové situace. Cvičení jógy s dětmi je odlišné od cvičení jógy s dospělými. Je hravá, podporuje dětskou energii a kreativitu.

Cvičením jógy děti získají nejen pevnější a zdravější tělo, ale osvojí si i jeho správné držení a dosáhnou lepší koordinace, rovnováhy a ladnějších pohybů. Navíc jim jóga pomůže se daleko lépe soustředit, vnímat a ovládat své tělo. Cvičení má dokonce vliv i na lepší spánek. Kromě toho jóga rozvíjí fantazii a představivost, učí úctě k sobě a okolí, pozitivně formuje charakterové vlastnosti, rozvíjí poznávací procesy a pomáhá rozšiřovat slovní zásobu a trénovat paměť.

Dobře vedené hodiny jógy u dětí zábavnou formou rozvíjejí důležité dovednosti v nesoutěživém prostředí, a tak jsou výborným doplňkem k ostatním soutěžním sportům. Jóga pro mladší předškolní děti, které neudrží dlouho pozornost, je poměrně rychlá, střídají se jednotlivé aktivity nebo zase dynamičtější cvičení s cviky nebo hrami relaxačními.

Školní děti, které už udrží pozornost déle, jsou schopny se hravou formou naučit správnému provedení jednotlivých jógových cviků příp. i sestav. Součástí cvičení jsou ale pořád hry. Závěrem probíhá relaxace, relaxační cvičení, kde se učíme odpočívat.

Doporučený věk: 3 – 6 let
Kapacita: 10 dětí (menší děti mohou být v doprovodu rodičů)
Učební doba: jedna lekce týdně
Obsah učiva: cvičení dětské jógy
S sebou: pohodlné oblečení na cvičení, cvičíme naboso nebo v ponožkách či nějakých měkkých cvičkách
VÝUKA: čtvrtek od 15:00 (rezervační systém)
ŠKOLNÉ: 1888,- Kč