Děti na startu včetně přípravky

Celorepublikový projekt všeobecné pohybové přípravy dětí předškolního a mladšího školního věku, zaměřený na rozvoj základní pohybové motoriky, koordinace, obratnosti, rychlosti a síly. Tento kurz je určen pro všechny děti ve věku od 4 do 9 let., pro děti štíhlé, s nadváhou i obézní, talentované i netalentované, pro děti z vesnice i z města.

Děti se zde naučí jak ak ovládat své tělo správně běhat, jak udělat kotrmelec, jak skákat, padat , jak se nebát míče. Součástí tréninku je ATLETIKA, GYMNASTIKA, MÍČOVÉ HRY, POHYBOVÉ HRY (BALANC A ROVNOVÁHA).

V rámci každého tréninku se děti rozdělí do skupin – děti cvičí ve 4 skupinách (lze přizpůsobit prostoru. počtu dětí, délce tréninku), dle věku a aktuálních pohybových schopností a dovedností dítěte. každá skupina se pod vedením vlastního trenéra věnuje zdokonalování v jiné činnosti (10 – 12 minut/stanoviště).

Proč VŠEOBECNÁ SPORTOVNÍ PŘÍPRAVA? - protože přávě ta tu chybí, protože předčasná specializace způsobuje, že i sportující děti mají problém správně zvládat základní cviky,protože předčasná specializace = jednostranné zaměření, což omezuje možnost přechodu mezi sporty, protože předčasná sportovní specializace = předčasná orientace na výkon = strach z neúspěchu a stres, protože orientace na výkon rozděluje děti na “lepší a horší”, čímž dochází k vyloučení pohybově méně nadaných či jinak hendikepovaných dětí (nadváha, nemoc, sociální situace) z kolektivu, což negativně ovlivňuje jejich budoucí vztah a přístup ke zdravému aktivnímu životnímu stylu, pohybu a sportu.

V rámci kurzů Děti na startu nikoho neporovnáváme, při cvičení, u her nikdo nevypadává – každý se vždy vrací do hry, spolupracujeme s trenéry ostatních sportovních odvětví, vytváříme pozitivní vztah dětí ke sportu – normální je sportovat a hýbat se, chceme zabránit předčasné specializaci dětí – rozvíjíme všestrannost, učíme správnému držení těla, drobným pohybovým návykům , učíme komunikaci v kolektivu, bezpečnost při sportování, používání pomůcek a nářadí, poradíme s výběrem sportovní aktivity – dalším případným zařazením ve sportovním oddílu

Cvičíme jak v malé tělocvičně v MaMMacentru (přípravka - min 7 - max 14 dětí ) , tak i ve velké tělocvičně (min. 10 - max 20 dětí). Hodina trvá 60 min, děti obdrží tréninkové deníčky, kam jim zaznamenáváme jejich úspěchy .

Souhrnné informace:

Doporučený věk: Přípravka děti na startu 3 - 4 roky, Děti na startu 4 - 9 let
Počet dětí ve skupině: min. 10 , max. 20
Učební doba: jedna lekce týdně
Lektor: Martina Moláková, Lucie Popíková a další.
VÝUKA: Přípravka DNS - út 17.00 hod v MaMMacentru, DNS - po 16.00 hod v tělocvičně ZŠ Wolkerova
(rezervační systém)
ŠKOLNÉ: 1888,- (pololetí)